Google Ads Reklamları (Adwords) Nedir?

 

      Google Ads, eski adıyla Adwords, Google tarafından oluşturulan ve Tıklama Başına Maliyet (TBM) ödeme modeline dayalı tıklanabilir bir reklam oluşturma aracıdır. Bu sistem, reklamverenlerin ücretli arama sonuçlarında görünmesi için belirli anahtar kelimelere teklif vermelerine olanak tanır. Reklamverenler, reklamlarının kaç kez tıklandığına bağlı olarak ücret öder.

   Bu reklamcılık sistemi, ürün veya hizmetlerinizi arayan kişileri hedefleyerek Google’daki görünürlüğünüzü artırır. Kolayca yeni müşteriler çekmenize, daha fazla potansiyel müşterilere ulaşmanıza ve karınızı arttırmanıza olanak sağlar.

Google Ads Arama Ağı Reklamları

     

      Google arama ağı reklamları, potansiyel müşterileriniz tarafından aranan ürünler veya hizmetler için Google arama sonuçlarının üst ve alt konumlarında görünür.

Google saniyede 63.000’den fazla arama alır. Reklamınızın Google’ın arama sonuçlarının üst sıralarda yer alması, şirketinizin kârı üzerinde önemli bir etki yaratabilir. Müşterilerinizin hizmetlerinizi kullanma veya ürünlerinizi satın alma olasılığı en yüksek olduğunda doğru anahtar kelimelerle teklif yaptığınızda, bunları potansiyel müşterilere dönüştürme şansınız daha yüksektir.

Google Arama Ağı Reklamları​

Google Ads Görüntülü Reklam Ağları

 

        Google ads görüntülü reklam ağları, hedef kitlenizle olumlu bir ün geliştirerek markanızın potansiyel müşterilerinize yönelik bilinirliğini önemli ölçüde artırabilir.

Yeniden pazarlama stratejisiyle, grafik reklamlar da satışlarınızın artmasına yardımcı olabilir. Reklamlarınızı, web sitenizi ziyaret eden kişilere, işletmenizin var olduğunu hatırlatarak, eylemde bulunmadan tanıtın. Onları sayfanıza geri gelmeleri ve mevcut teklif ve promosyonlarınızdan haberdar etmeleri için teşvik edin. Bu bir bağ kurmak ve sadakat duygusu oluşturmak için yardımcı olacaktır.

Google Ads Alışveriş Reklamları

 

   Google Ads Alışveriş Reklamları, ürünlerinizi organik arama sonuçlarının üzerine koyma avantajı sunduğundan, markanızın görünürlüğünü etkili bir şekilde artırabilirsiniz.

Bu reklamların potansiyel müşterileri işletmenizle eşleştirmede bu kadar etkili olmasının nedenlerinden biri, ürünlerinizin alıcının anahtar kelimelerine göre görüntülenmesidir. Bu, ürünlerinizin zaten ne sattığınızla ilgilenen kullanıcılara gösterildiği anlamına gelir.

Alışveriş reklamlarınızı tıklayan kişilerin, metin reklamlarla karşılaştırıldığında, ürünlerinizi satın alma olasılığı çok daha yüksektir. Bu etkili reklam kampanyaları ile e-ticaret gelirinizi artırın.

Google reklamları gerçekten fayda sağlıyor mu?​ Google Ads Reklamları

Google reklamları gerçekten fayda sağlıyor mu?

 

Tabiki evet! Ama bizim sözümüzü dikkate alma. Bunu kanıtlamak için bazı çeşitli istatistiklere yer verdik.

  • Google reklam sonuçları, organik sonuçlar için %35’e karşılık, anahtar kelime tıklamalarının %65’ini alır. (Craig McConnel)
  • İşletmeler, Ads’e harcanan her 1 TL için ortalama 2 TL gelir elde eder. (Google)
  • PPC ziyaretçileri organik ziyaretçilere göre %50 daha fazla bir şey satın alma olasılığı yüksektir. (Unbounce)
  • Reklamları tıklayan kişilerin %75’i, arama ağıyla ilişkili reklamların aradıkları bilgileri bulmayı kolaylaştırdığını söylüyor. (Arazi Arama Motoru)
  • 2018 yılında, bir mağazaya gitmeden önce bir reklamverenin Google arama reklamını tıklayan tüketicilerin mağazada bir şey satın alma olasılığı %27 daha yüksektir. (Google)

Kampanyalarınızı yönetmek için neden mi bizimle çalışmalısınız?

 

Google Reklamları kampanyalarının kurulumu kolay görünebilir, ancak ne yazık ki reklam kampayasındaki  , optimizelerin yapılmaması , anahtar kelimelerin yanlış seçilmesi , demografik hedefleme yapılmaması bütçenizi hızlıca doğru müşterilere ulaşmadan bitirebilir. Kendi yatırımlarınızı yönetebilirsiniz, ancak genellikle bir yatırım profesyoneli tarafından yönetiliyormuş gibi karlı olmayacaktır.

Bir Google Reklam yönetimi uzmanının kampanyalarınızı yönetmesine izin vererek, yalnızca değerli zamandan tasarruf etmekle kalmayıp, aynı zamanda reklamlarınızın mümkün olan en yüksek yatırım getirisini oluşturmasını da sağlarsınız. Tıklama başına maliyetinizi düşürmenizi sağlar ve dönüşümlerinizi artırırız.

Çizgi Teknoloji, şirketiniz için bir başarı garantisi olan Google’ın ortağı olmaktan gurur duyar. Google Reklamları kampanyanızdan en iyi şekilde haberdar olmamıza yardımcı olalım!

Kampanyalarınızı yönetmek için neden mi bizimle çalışmalısınız?​ Google Ads Reklamları