Seo-Arama Motoru Optimizasyonu

Seo-Arama Motoru Optimizasyonu
Seo-Arama Motoru Optimizasyonu, Seo Nedir

SEO nedir?

 

     Seo nedir  “Arama Motoru Optimizasyonu” için SEO olarak da adlandırılan doğal referanslama, sitenizin arama sonuçlarındaki konumunu SERP’in (Arama Motoru Sonuç Sayfası) ilk sayfasında görünecek şekilde optimize etmeyi amaçlayan teknik bir web pazarlama çözümüdür. Amaç, trafiğinizi ve dolayısıyla dönüşümlerinizi geliştirmektir.

Ancak bu süreç uzun sürebilir. Bu nedenle düzenli olarak ve uzun vadede eylemlerin gerçekleştirilmesi esastır. Ek olarak, bu, farklı arama motorlarının, özellikle de algoritmasını düzenli olarak güncelleyen Google’ın nasıl çalıştığını bilmek çok önemli olduğundan, derinlemesine uzmanlık gerektiren bir alandır.

   

      SEO’nun Amacı

         Seo, arama motorlarındaki konumlarınızı iyileştirerek görünürlüğünüzü geliştirmenize ve nitelikli ziyaretler edinmenize olanak sağladığı için dijital varlığınız için gerçek bir fırsatı temsil eder. Google’da SEO’nun amacı, Türkiye’nin önde gelen arama motorunda görünürlük kazanmak ve böylece sitenizin trafiğini geliştirmektir. Bu nedenle firmamız bünyesinde şirketinizin, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin geniş bir kitleye tanıtılması için her türlü çabayı gösteriyoruz. Bunu yapmak için, potansiyel müşterilerinizin beklentilerini tespit ediyor, sitenizi ve içeriğini alakalı bağlantılarla birlikte anahtar kelimeleri ekleyerek, ün kazanması ve arama sonuçlarında yukarı çıkması için uyarlıyoruz.

İlgileniyorsanız, hedeflerinize uyarlanmış çözümleri tanımlayabilecek SEO uzmanlarımızla (Arama Motoru Optimizasyonu için) iletişime geçmekten çekinmeyin!

SEO Nasıl Yapılır?

 

      SEO veya doğal referans, sitenizi arama motorlarının sonuçlarında (örneğin Google, Bing, Yahoo) referans almanıza ve konumlandırmanıza olanak tanıyan dijital bir pazarlama çözümüdür. Her birinin kendi SEO özellikleri vardır. Bununla birlikte, Google’ın Türkiye’deki pazar payı 
(% 89) göz önüne alındığında, eylemlerimiz esas olarak ilkine odaklanıyor. Ancak ihtiyaçlarınız başka motorlara yönelikse, uzmanlarımız bu konuda sizi kesinlikle destekleyecektir.

Amacımız, sitenizi faaliyetinize karşılık gelen anahtar kelimelere göre konumlandırmak ve Google’ın SEO gereksinimlerini karşılamaktır. Sitenizi en iyi arama sonuçlarında konumlandırılmayı hedef olarak görür ve gerekli çalışmalar yapılır. Bunun için birkaç seviyede çalışmak gerekmektedir:

  • Sayfa dışı: Bu, siteye doğrudan bağlı olmayan ancak optimizasyonu üzerinde etkisi olan SEO eylemlerine karşılık gelir, örneğin: netlinking.
  • Sayfa içi: Bu, doğrudan sitede uygulanan eylemleri bir araya getirir: etiketlerle ilgili bilgiler, içeriğin SEO optimizasyonu vb.

Doğal referans, müşterinin sorunsalına, web sitesine, faaliyetine, rekabet ortamına ve diğerlerine göre adapte edilmesi gereken çok geniş bir alandır… Bu derin bir bilgi gerektiren, zaman alan, düşünülmesi gereken bir iştir.

SEO Nasıl Yapılır?​
Seonun Siteniz için ana faydaları nelerdir?​

Siteniz için ana faydaları nelerdir?

 

        SEO, bir sitenin arama sonuçlarının ilk sayfasında görünmesini sağlar. Bunun için ziyaretçilerinize optimize edilmiş bir sitede alakalı ve kaliteli içerik sunmak çok önemlidir. İşte bazı avantajlar:

  • Anahtar kelimede öne çıkarır
  • Marka bilinirliğiniz artar 
  • Ücretsiz web pazarlama çözümü sağlar
  • Görünürlüğünüzü geliştirir
  • Nitelikli trafik oluşturur.

Neden bir SEO uzmanıyla çalışmalısınız?

Google SEO, her bir eylemin inceliklerini daha iyi anlamak ve bunları uygulamak için teknik bilgi gerektiren ve aynı zamanda deneyim gerektiren yüzlerce farklı eylem etrafında dönen bir iş modelidir.

Google, algoritmalarını düzenli olarak geliştirir ve bu nedenle, SEO teknikleri kötüye kullanım olarak nitelendirilen belirli siteleri cezalandırabilecek seo kriterlerini değiştirir. Bu nedenle, bu kriterlerin sürekli izlenmesi çok önemlidir.

Neden bir SEO uzmanıyla çalışmalısınız?​