Web tasarımı nedir ve nasıl öğrenilir? Mevcut internet çağında, çevrimiçi bir kimliğinizin olması gerekir. Bir web sitesine sahip olmak, çevrimiçi bir kimliğinizin oluşması, potansiyel müşterilerin sizi bulması ve markanızın ön plana çıkmasını sağlar.

Bir kişiye göre, kendi markanızı oluşturabilir ve bir web sitesi veya blog aracılığıyla tanıtım yapabilirsiniz.

Bir işletme sahibi olmak, rakiplerinizin önünde kalmak istiyorsanız, modern bir web sitesine sahip olmak gerçekten çok önemlidir.

Piyasada web tasarım işlerinizle alakalı ihtiyaçlarınızı karşılamak için çalışabileceğiniz birçok profesyonel web tasarım firması olduğu doğrudur.

Ancak bunu yapmak için para ödemeniz gerekebilir. Oysa birine iş yaptırmak yerine siz de Web Tasarımını öğrenip, kendi sitenizi oluşturabilirsiniz. Ama ondan önce web tasarımı ile ilgili gerekli bilgiye sahip olmanız gerekir.

Bugün düşündüm ve sizler için de, bir web tasarımı öğrenmek imkansız değil.

Öyleyse gecikmeden bu Web Tasarımına başlayalım ve öğrenelim.

>  Web tasarım için iletişime geçebilirsiniz.

Web Tasarımı Nedir?

web tasarımı nedir ve nasıl öğrenilir?

Web tasarımı, bir web sitesi oluşturma sürecidir. Bu, web sayfası düzeni, içerik üretimi ve grafik tasarım gibi birçok şeyi içerir.

Çoğu zaman insanlar bu terimlerin her ikisini de birbirinin yerine kullanır, web tasarımı, aslında web tasarımı teknik olarak daha geniş kategori web geliştirmenin bir alt kümesidir.

Çoğu zaman insanlar bu terimlerin her ikisini de birbirinin yerine kullanır, web tasarımı, aslında web tasarımı teknik olarak daha geniş kategori web geliştirmenin bir alt kümesidir.

Web siteleri, HTML adı verilen bir biçimlendirme dili kullanılarak oluşturulur . Web tasarımcıları , her sayfanın içeriğini ve meta verilerini tanımlayan HTML etiketlerini kullanarak web sayfaları oluşturur .

Aynı zamanda, web sayfasının düzeni ve öğenin görünümü, tipik olarak CSS kullanılarak tanımlanır. Web sitelerinin her sayfasının tarayıcıda nasıl görünmesi gerektiğini tanımlayan HTML ve CSS kombinasyonları olduğunu söyleyebiliriz.

Bazı web tasarımcıları (HTML ve CSS’de sıfırdan yazdıkları) kod sayfalarını elden çıkarmayı tercih ederken, diğerleri Adobe Dreamweaver gibi bir düzenleyici kullanır.

Bu tür bir düzenleyici, web sayfası düzenini tasarlarken görsel bir arayüz sağlar ve bu yazılım, karşılık gelen HTML ve CSS kodunu otomatik olarak oluşturur.

Bir diğer çok popüler yol ise WordPress veya Joomla gibi içerik yönetim sistemi olarak adlandırılan web siteleri tasarlamaktır. Bu hizmetler, yeni bir web sitesi için başlangıç ​​noktasına göre görebileceğiniz farklı web sitesi şablonları sağlar.

Web yöneticileri daha sonra içeriklerini buna ekler ve ayrıca web tabanlı bir arayüz yardımıyla düzeni özelleştirir. Genellikle, profesyonel blogcular bu yöntemi blogları için kullanırlar.

HTML ve CSS’nin web sitesinin tasarımı veya görünümü için kullanıldığı yerlerde, görüntüler ayrı ayrı oluşturulur. Bu nedenle grafik tasarım , web tasarımıyla da örtüşür. Çünkü grafik tasarımcılar genellikle web’de kullanmak üzere görüntüler oluştururlar.

Bu nedenle, Adobe Photoshop gibi bazı grafik programları , görüntüyü dışa aktarmanın kolay bir yolunu sağlayan ” Web için Kaydet … ” seçeneğine sahiptir . Bununla birlikte, web yayıncılığı için tamamen optimize edilmiş formatta dışa aktarılır.

Web tasarımı için ne öğrenilmesi gerekiyor?

Web tasarımı için herhangi bir yeterliliğe sahip olmanıza gerek yoktur, biraz beceri ve çalışmaya ilgi duyan herhangi bir kişi web tasarımcısı olabilir.

Öyleyse bunun için öğrenmeniz gerekenler hakkında biraz bilgi alalım.

 • Görsel tasarım
 • UX (Kullanıcı Deneyimi)
 • SEO ( Arama motoru optimizasyonu ), Pazarlama, Sosyal medya
 • HTML ve CSS gibi kodlama yazılımlarının anlaşılması
 • Photoshop ve Illustrator gibi tasarım yazılımlarının anlaşılması

Yukarıda bahsettiğimiz kavramları tanıyıp, kullanmayı öğrenince, Web Tasarımını kolayca öğrenebilirsiniz.

Web tasarımı kursu nedir?

Web Tasarım Kursu temel olarak web sitelerinin oluşturulması ve bakımı ile ilgilidir. Google, Yahoo ve Firefox’ta gördüğünüz tüm bu web sayfaları temelde web tasarımcıları tarafından tasarlanır ve sürdürülür.

Bu ders esas olarak HTML , JAVA ve CSS gibi web sitelerinin oluşturulması için en önemli olan temel ihtiyaç alanına odaklanmaktadır .

Bu web sitesi tasarımı kurslarını alan öğrenciler, web sitesinin nasıl oluşturulduğu, nasıl sürdürüldüğü ve ayrıca ihtiyaca göre animasyonlar gibi birçok çok şey öğrenirler.

Bu dersi öğrenmenin yaşı yoktur, bilgisayarlara ve web sitelerine ilgi duyan herkes öğrenebilir.

Bu Kursları öğrenmek için, web tasarım kursları sunan en iyi özel enstitülerden herhangi birine katılabilirsiniz. Bu kursları çevrimiçi olarak da öğrenebilirsiniz. Bu kursların süreleri farklı olduğu için başlangıç, orta seviye ve uzmanlık gibi farklı seviyeleri vardır.

Bu derste öğrenciler HTML, Adobe Photoshop, CSS3, Web Hosting ve SEO gibi birçok önemli şeyi öğrenirler.

Web Tasarımı Kursunun Faydaları

Şimdi, bu kurs bu kadar kolaysa neden herkes öğrenmiyor gibi düşünebilirsiniz. Ancak öğrenmek, bu konuya ilgi duyanlar için kolaydır, aksi takdirde zor gelebilir.

Ve bununla birlikte, Web Tasarım Kursları öğrenmenin faydalarını da öğreneceğiz.

1. Pazarlamada Para Biriktirebilirsiniz

Hepimizin bildiği gibi, günümüzde herkesin bir web sitesine ihtiyacı vardır. Artık web sitesi çevrimiçi bir kimlik haline geldi. Bir web sitesini nasıl oluşturacağınızı bilmiyorsanız, bunun için çok fazla harcama yapmanız ve bir web tasarım uzmanı tutmanız gerekebilir.

Aynı zamanda, bakımını yapmak veya güncellemek için gerekli takibin yapılması gerekebilir. Böyle bir durumda, gerekli bilgiye sahip olursanız, bunu kendiniz yapabilirsiniz.Aksi takdirde bir uzmandan yardım almanız gerekebilir.

2. Pazarlanabilir Beceri öğrenilebilir

Ayrıca web tasarımcılarının isterlerse çok para kazanabilecekleri bir gerçek var. İster yeni bir kariyere başlıyor olun, ister yeni bir iş ya da serbest çalışıyor olun, herkesten çok şey kazanabilirsiniz.

Sadece işinizde size yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda profesyonelce yapmak istiyorlarsa birçok insan için bir meslek haline gelebilir.

3. Yaratıcı Tarafınızın Keyfini Çıkarın

Web tasarımı, en iyi tasarımı yapmanız için yaratıcı olmanızı gerektirir. Bu size bilgisayarınızdan çok güzel ve işlevsel tasarımlar yapabilmeniz için bir fırsat verir. Yaratıcı yönünüzü daha da geliştirmek ve ondan para kazanmak istiyorsanız, Web Tasarımından daha iyi bir seçenek yoktur.

Yani şuan bir web sitesi tasarlama becerisine sahipseniz, o zaman kesinlikle bir yerden kazanabilirsiniz, bundan hiç şüphe yok.

Web Designer İş Tanımı

Bir web tasarımcısının ana işi, web sayfaları ve ilişkili uygulamaları oluşturmak, kodlamak ve geliştirmektir. Web geliştiricileri bu işi ya bir birey için ya da şirketler için yapıyorlar.

Genellikle, web sitesi ve uygulama bağlamında teknik ve grafiksel yönler hakkında onlara bilgi verdikleri müşterileriyle birlikte çalışırlar. Bazı web tasarımcıları, web sitesi projesi bittikten sonra bile müşterilerine destek sağlamaya devam ediyor.

Giderek daha fazla cihazlara uyumluluk gösterebilen web sitesine ihtiyaç duyduğundan, bu tür platformlarla da uyumlu kod yazabilen web tasarımcılarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden web tasarımcılarının bu işte becerilerini sık sık güncellemeleri gerekiyor.

Web tasarımcıları internet teknolojisine tamamen aşina olmalı ve iyi bilgisayar programlamasının yanı sıra kodlama becerileri bilgisine sahip olmalıdır. Ağların nasıl işlediğini anlamalılar ve dikkatleride iyi olmalıdır.

Web sitesinde hataların veya hataların oluşması yaygın bir şeydir ve sık olan bir durum haline gelebilir, bu nedenle bir web tasarımcısının zaman zaman ortaya çıkan sorunları çözebilmesi için problem çözme becerisine sahip olması gerekir.

Bunun dışında projelerini son teslim tarihinden önce teslim edebilmeleri için zaman yönetimi becerilerine de sahip olmaları gerekir. Daha iyi müşteri ilişkileri becerilerine ve sabrına sahip olmak, müşterileriniz için de faydalı olur.

Tüm bunlarla iyi sözlü ve yazılı iletişim, mesleğinizde ilerlemenize kesinlikle yardımcı olacaktır.

Web tasarımcıları bir veya daha fazla bilgisayar kodlama dilini ve bazı grafik tasarım becerilerini bilmelidir. Bununla zamanı geldiğinde daha iyi projeler alabilir ve portföyünü de buna hazırlayabilir.

Web tasarımcısının görevleri nelerdir?

Web tasarımcısının görevlerinin ne olduğunu aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

 • Web promosyonlarını kavramsallaştırmak, yaratmak, geliştirmek, tasarlamak ve üretmektir, bunun için grafik tasarım yazılımı kullanmak,
 • Atanan her tanıtım projesi için yaratıcı bir görünüm hazırlamaları ve verilen şeylerden düzenini yapmak,
 • Bununla, her zaman yaratıcı unsurların marka gereksinimlerine göre sıralı olmasını sağlamaktır.

Bunda , Web Tasarımcılarının çalışmalarının yaratıcı olması gerektiğini anlıyoruz ve eğer bu tür yaratıcı çalışmalarla ilgileniyorsanız, o zaman kesinlikle kendiniz için bu prova seansını seçmelisiniz, çünkü bunu yaparak başka bir iş gibi değil, bir hobi gibi görecek ve hissedeceksiniz..

Web Tasarımı kursunu tamamladıktan sonra iş seçenekleri nelerdir?

Bu arada, çoğu öğrenci Web Tasarımında bir ders yaptıktan sonra işi yapmak için hangi seçeneklere sahip olduklarını bilmek ister. İşler aşağıda sıralanmıştır;

 • Uygulama geliştiricisi
 • Oyun geliştiricisi
 • Multimedya programları
 • Multimedya uzmanı
 • SEO uzmanı
 • UX analisti
 • UX tasarımcısı
 • Web içerik yöneticisi
 • web tasarımcısı
 • Web geliştiricisi

Umarım web tasarımım hakkındaki bu makaleyi beğenmişsinizdir. Okuyuculara “Web Tasarımı nedir ve nasıl öğrenilir” hakkında eksiksiz bilgi vermeye çalıştım, böylece başka makale okumak durumunda kalmadan okuduklarınız size yol göstermiştir.

Bu aynı zamanda zamandan tasarruf sağlayacak ve tüm bilgileri tek bir yerden alacaklar. Bu makale ile ilgili herhangi bir şüpheniz varsa veya bazı gelişmeler olmasını istiyorsanız, bunun için yorum yazabilirsiniz.

Bu gönderiyi beğendiyseniz, Web tasarımı nedir ve nasıl öğrenilir? veya bir şeyler öğrenmeniz gerekiyorsa, lütfen bu gönderiyi Facebook ve Twitter gibi sosyal ağlarda paylaşın.

Bilişim sektöründeki 20+ yıllık tecrübe ve deneyimlerimizi, siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunan, son derece mutlu bir firmayız.

Yazılım

Bize Ulaşın!

© 2022 Çizgi Teknoloji, Tüm Hakları Saklıdır.