Dünyanın En İyi Görünürlüğü, Koruması ve Müdahalesi

    Sophos XG güvenlik duvarı, güvenlik duvarı yönetimi, tehditlere yönelik müdahale ve ağınızda neler olduğunu görüntüleme konularına yeni bir yaklaşım getirmektedir.

Teknolojinin gelişmesinin, şirketlere ve çalışanlara yararı olduğu kadar, bu gelişmelerin zararlarını da göz önünde bulundurmak gerekir. Özellikle artan siber saldırılar ve buna bağlı olarak şirketlerden talep edilen çeşitli düzeylerdeki fidyeler bu saldırıların temelini oluşturmaktadır. Artarak karmaşıklaşan bu güvenlik tehditlerine karşı Çizgi Teknoloji size bütünleşik çözümleri tek bir noktada sunuyor. Şirketinize dışarıdan gelebilecek saldırılara karşı korumanın yanında, Url filtreleme ve Proxy özellikleri sayesinde internet kullanımını kullanıcı ve grup bazlı sınırlandırarak çalışanlarınızın internette geçirdikleri vakit kaybını en aza indiriyoruz.

 

Sophos XG Güvenlik Duvarı

Bildiğiniz her şeyi unutun. Dünyanın En İyi Görünürlüğü, Koruması ve Müdahalesi

 

Sophos XG Güvenlik Duvarı

Sophos XG güvenlik duvarı, gizli riskleri ortaya çıkarma, bilinmeyen tehditleri önleme ve vakalara otomatik müdahalesi ile bütünleşik yeni nesil güvenlik duvarı koruması sağlar.

Gizli Riskleri Ortaya Çıkarır

Sophos XG güvenlik duvarı, en çok risk oluşturan kullanıcıları, bilinmeyen uygulamaları, ileri düzey tehditleri, şüpheli veri yükleri ve daha pek çok duruma yönelik rakipsiz bir görünürlük sağlar. Bütünleşik ve ücretsiz raporlama özelliği ve Sophos iView raporlama aracı ile çok sayıda güvenlik duvarı için merkezi raporlama elde edersiniz.

 

Bilinmeyen Tehditleri Önler

Sophos XG güvenlik duvarı, bilgisayar ağınızı fidye yazılımları ve ileri düzey tehditlerden en iyi IPS, ileri düzey tehdit koruması, bulut sandboxing, çift antivirüs, web ve uygulama kontrolü, e-posta koruması ve kapsamlı web uygulama güvenlik duvarı ile korur. Kurulumu ve yönetimi kolaydır.

 

Vakalara Otomatik Müdahale Eder

XG güvenlik duvarı, ağınızda bulunan zararlıyı tam olarak tanımlar ve zararlı yazılım bulaşmış olan cihazınızı bilgisayar ağınızdan otomatik olarak izole eder. Bu işlem, Sophos’a özgü Security Heartbeat™ ile telemetri ve güvenlik durumunun endpoint ve güvenlik duvarı arasında paylaşılmasıyla gerçekleşir.

 

Etkili, Güçlü ve Hızlı

XG güvenlik duvarını, yatırımınızın tam karşılığını alabilmeniz için muhteşem performans ve etkili güvenlik vermesi için tasarladık. Cihazlarımız Intel’in çok çekirdekli teknolojisi, SSD diskler ve hızlandırılmış bellek içeriği tarama özelliği ile donatılmıştır. Ek olarak, Sophos’a ait FastPath paket optimizasyon teknolojisi ile her zaman en yüksek veri çıkış hacmini elde edersiniz.

 

Çok Sayıda Güvenlik Duvarını Kolayca Yönetin

Sophos Central, tüm Sophos ürünlerinizi yönetebileceğiniz bir platformdur. XG güvenlik duvarınıza ait günlük kurulumları, denetlemeyi ve yönetimi Sophos Central üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yeni güvenlik duvarlarınıza ait bildirimlere, yedekleme yönetimine, tek tıkla güvenlik duvarı güncellemelerine ve hızlı yapılandırmaya ait araçları burada bulabilirsiniz. Ayrıca Sophos Firewall Manager (SFM) ile işletmenize ait lokasyonlarda bulunan çok sayıda olan güvenlik duvarlarınızı kolayca yapılandırabilirsiniz. Eğer XG, SG ve Cyberoam cihazlarınıza ait raporlamayı tek bir noktada görüntülemek isterseniz Sophos iView bu konuda size yardımcı olur.

Başka Yerde Bulamayacağınız Güvenlik Özellikleri

XG güvenlik duvarı işlerinizi daha kolay hale getirmekle kalmayıp, bilgisayar ağınızı daha güvenli hale getirecek yenilikçi özelliklere sahiptir.

Senkronize Güvenlik

Alanında ilk olan Synchronized Security, endpoint cihazlarınızla güvenlik duvarınızın birbiriyle konuşmasını sağlar ve böylece başka hiç bir yerde bulunmayan içgörü ve koordinasyona sahip olursunuz. Güvenlik duvarı, zararlı yazılım bulaşan endpoint cihazlarınızı denetlenip, temizlenene kadar bilgisayar ağınızdan izole eder. Synchronized Security’nin bir diğer özelliği ise senkronize uygulama kontrolüdür. Bu özellik sayesinde, bilgisayar ağınızda bilinmeyen veri trafiği oluşturan endpoint cihazları da tespit edebilirsiniz.

Sizin Gibi Düşünen Bir Güvenlik Duvarı

Ön tanımlı kural şablonları, Microsoft Exchange veya SharePoint gibi uygulamalarda size hızlı ve basit koruma sağlar. Basitçe listeden kural seçmeniz ve bir kaç bilgi temin etmeniz sonucunda ön tanımlı kural şablonları diğer tüm güvenlik için gereken işlemleri size sağlar. Otomatik olarak iç ve dışa yönelik kuralları ayarlar ve sistem son durumunu basit bir dille size gösterir.

Bütünleşik Güvenlik Duvar Kuralları

IP adresi, lokasyon, ağ ya da cihaz bağımsız olarak kullanıcı seviyesinde uygulamalar, bant genişliği ve diğer bilgisayar ağı kaynaklarına erişimine yönelik oluşturulan kimlik tabanlı kural teknolojimiz ile farklı bir deneyime ulaşırsınız. Sophos XG, güvenlik duvarı kurallarını kelimenin tam anlamıyla başka bir katmana taşır.

En Riskli Kullanıcılara Yönelik Denetim

Sophos User Threat Quotient (UTQ), kullanıcı davranışları üzerinde size istihbarat sağlar. Güvenlik duvarımız her kullanıcının web kullanma alışkanlıklarını, ileri düzey tehdit mekanizmalarını ve riskli davranışlarda bulunan kullanıcıları tanımlayarak ilişkilendirir.

Esnek Kurulum Seçenekleri

Rakiplerimizin aksine ister donanım, ister sanal, ister yazılım, ister Microsoft Azure olsun, sizi zor durumda bırakmayız. Tüm özelliklere bu dört platformun hepsinde eksiksiz olarak sahip olursunuz.

Sophos XG Firewall

Dünyanın En İyi Görünürlüğü, Koruması ve Müdahalesi

Bildiğiniz her şeyi unutun. Sophos XG güvenlik duvarları ile benzersiz koruma, müdahale ve teknolojiye yelken açın…

Yeni Nesil Güvenlik Duvarı
Görünürlük, koruma ve müdahale

Hepsi Bir Arada Koruma
Bütünleşik, Basit ve Korunaklı

Uygun Fiyat
Yüksek alınabilirlik, basit uyum ve kontrol

SD-WAN ve Şubeler için
Görünürlük, koruma ve müdahale

Endpoint Entegrasyonu
Senkronize güvenlik ve otomatik müdahale

Bulut Platformu
Yüksek alınabilirlik, basit uyum ve kontrol

Görün- Durdurun- Koruyun

Hemen Deneyin

Tüm XG Güvenlik Duvarı özelliklerinin tanıtımını yapın – yükleme yok, taahhüt yok.

Bilinmeyen Tehditleri Mezara Gömün

XG güvenlik duvarı fidye yazılımı, kripto madencilik, botlar, solucanlar, sızmalar, güvenlik gedikleri ve ileri düzey ısrarcı tehditler gibi en son ileri düzey tehlikelere karşı en iyi korumayı sunar.

  • Güçlü sandbox çözümümüz Sandstorm
  • Yapay zeka ile birlikte derin öğrenme
  • En iyi performans sunan ihlal önleme sistemi (IPS)
  • İleri düzey tehdit koruması ve zombi pc ağına karşı koruma
  • Çift antivirüs motoru ile web koruma, JavaScript emulasyonu ve SSL denetleme

Derin Öğrenme ile Güçlendirilmiş

Sektörde ilk olarak Sophos sandboxing teknolojisini Derin Öğrenme teknolojisiyle entegre hale getirmiştir. SophosLabs’de bulunan veri analistleri tarafından geliştirilen bu teknoloji zararlı yazılımları imza veri tabanına ihtiyaç duymadan engeller. Şüpheli iş yükleri üzerinde bulunan ve daha önceden tespit edilmemiş zararlı yazılımları yakalar. XG güvenlik duvarının, zararlı yazılımları yakalarken kullandığı yöntemlerden birisi budur.

Açıklardan Yararlanan Zararlı Yazılımları Durdurun

XG güvenlik duvarı, Intercept X gibi yeni nesil güvenlik çözümlerimizle entegre olarak çalışır. Yeni nesil bu teknolojilerle birlikte fidye yazılımı gibi ileri düzey saldırı tekniklerini daha bilgisayar ağınıza gelmeden önler. Yüksek performanslı IPS modülümüz ile birlikte çalıştığında herhangi bir korsan bilgisayar açıklarından ya da endpoint cihazların zayıf noktalarından faydalanmaya çalışsa dahi engellenir.

Ağınızı Kontrol Altında Tutun

Senkronize Uygulama Kontrolü

Otomatik olarak yüzlerce bilinmeyen, gizlenmeye çalışan ve özelleştirilmiş Windows ve Mac uygulamalarından istediklerinize öncelik atayın ve istemediklerinizi engelleyin

CASB ve Bulut Uygulaması Görünürlüğü

Bulut Uygulamaları Görünürlüğü özelliği tüm tarayıcı uygulamalarını tanımlar ve yetkisiz erişimleri belirler. Bu sayede risk altında olan verinin hızlı ve kolayca kontrol altına alınmasını sağlar

Zararlı Yazılım Bulaşan Aygıtları İzole Edin

Sophos XG güvenlik duvarı, ağınızda bulunan zararlı yazılım kaynağını tamamen tespit edebilen tek güvenlik duvarıdır. Böyle bir durumla karşılaştığında XG güvenlik duvarı, endpoint aygıtı ağınızdan otomatik olarak izole eder. Bize özel olan bu teknolojinin adı Security Heartbeat™’tir. Security Heartbeat™, Sophos endpoint çözümleri ve güvenlik duvarı arasında telemetri ve sistem durumu bilgisi paylaşılarak sağlanır.

Sizin Gibi Düşünen Bir Güvenlik Duvarı

Güvenlik duvarlarında oluşturulan kuralların nasıl bir yol ile tesis edileceği konusunu yeniden tasarladık. Sophos XG, tüm kullanıcıları, uygulamaları ve ağ kurallarını tek bir pencerede görebileceğiniz şekilde dizayn edildi

Eksiksiz Yeni Nesil Koruma

Tüm ileri düzey bilgisayar ağının, korumanın, kullanıcının ve uygulama kontrollerinin güvenli ve uyumlu bir şekilde bulunması gerekmektedir.
YönetimGüvenlik Duvarı YönetimiMerkezi YönetimDurum ve BildirimlerRaporlama ve Kayıt
Kullanıcı & Uygulama DenetimiKullanıcı KimliğiUygulama KontrolüWeb Denetimiİçerik Denetimi
KorumaGüvenlik Duvarı ve IPS Senkronize GüvenlikBulut Sandbox
İleri Düzey Tehdit Koruması
Zararlı Yazılım Karşıtı
İş Uygulamaları
Web Koruması
E-posta ve Veri
NetworkingYönlendirme ve Köprüleme PerformansBölge belirleme
VPN
Trafik Düzenleme
RED VPN
Access Point Kontrolü
Şifreli Trafik

Güvenlik Duvarı Yönetimi

XG güvenlik duvarı ile, gereksiz karmaşıklıktan uzak halde, düzenli ve etkili web tabanlı yönetim konsoluyla ihtiyacınız olan tüm özelliklere erişirsiniz.

Performans için Üretildi

Her model, en son Intel çoklu çekirdek teknolojisi, cömert bellek kapasitesi ve SSD depolama ile üretildi.

Ağınıza Uygun Esnek Bağlantı

Entegre ve modüler bağlantı için Wi-Fi, 3G/4G, DSL, bakır ve fiber bağlantı seçenekleriyle 40GE’ye kadar hıza ulaşın.

İş Devamlılığı

Yüksek bulunurluk ve ikincil güç kaynağı ve disk seçenekleri ile trafiğiniz aksamaz.

Bulut Üzerinden Yönetim


Sophos Central, XG güvenlik duvarı dahil her Sophos çözümünüzü tek noktadan yönetim panelidir. Sophos Central, ağınız için günlük kurulum, denetleme imkanı sağlar. Sophos Central ile tüm Synchronized Security çözümlerinizi tek bir pencereden yönetebilirsiniz. Intercept X ve geri kalan Sophos çözümlerini burada bulabilirsiniz

Open chat